آموزش تعمیر موتور خودرو

آموزش تعمیر موتور خودرو

مدیر سایت

خودرو یکی از وسایل پرکاربرد در جامعه می‌باشد که به دلیل استفاده بسیار بالا، مکرر دچار مشکلاتی خواهد شد و یا نیاز به تعویض قطعات پیدا می‌کند، یکی از این مشکلات، خرابی موتور خودرو بوده که بسیار هم جدی می‌باشد؛ در این مواقع، باید ماشین خود را به یک تعمیرگاه ببریم ولی در صورتی که بخواهیم تا حد امکان، خودمان این مشکل را حل کنیم، نیاز به مهارت فنی بالایی داریم؛ برخی از مردم این مهارت را با کسب تجربه در کنار یک تعمیرکار مجرب بدست می‌آورند ولی همگی ما به یک فرد متخصص دسترسی نداریم یا شرایط لازم برای کسب تجربه طی سال‌ها در کنار یک تعمیرکار را نداریم، پس نیاز به یک آموزش تخصصی و فشرده تعمیر موتور خودرو داریم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بتوانیم مهارت کافی را کسب کنیم. در این مقاله ما به آموزش تعمیر موتور خودرو و دوره‌های آموزشی در سایت تعمیرگاه تکنیک خواهیم پرداخت.

 

چه زمان نیاز به تعمیر موتور خودرو می‌باشد؟

علت خرابی موتور خودرو

در صورتی که به هنگام استفاده از ماشین، یکسری کم کاری‌هایی صورت بگیرد، موتور ماشین دچار خرابی خواهد شد و شما نیاز به یک آموزش تعمیر موتور خودرو پیدا خواهید کرد تا موتور ماشین خود را عیب یابی و تعمیر نمایید؛ ولی چه عواملی باعث ایجاد مشکل در خودرو خواهند شد؟

1. عدم تعویض روغن موتور

مایع حیات موتور ماشین، روغن می‌باشد؛ در صورتی که مطابق با زمان‌بندی تعیین شده توسط سازنده خودرو، اقدام به تعویض روغن موتور نکنید، موتور ماشین شما با گذشت زمان از بین خواهد رفت.

2. نادیده گرفتن نشتی روغن

یکی از مشکلاتی که ممکن از موتور ماشین با آن مواجه شود، نشتی روغن است؛ روغن باید در بین قطعات فلزی موتور بچرخد تا این قطعات را روغن کاری کند، در صورت نشتی روغن و عدم رفع آن، روغن موتور به اتمام رسیده و قطعات موتور به علت عدم روغن کاری، دچار فرسایش شده و به مرور زمان، منجر به خربی زود هنگام موتور خواهند شد.

در صورتی که می‌خواهید مشکلات موتور ناشی از روغن موتور را رفع کنید، می‌توانید به تعمیرگاه تخصصی تکنیک که بهترین تعمیرگاه خودرو در اندیشه است مراجعه کنید یا از آموزش تعمیر موتور خودرو در سایت تکنیکار استفاده کنید.

3. عدم توجه به چراغ اخطار روغن

در صورتی که چراغ اخطار روغن روشن شود، نشان دهنده این است که موتور در حال آسیب دیدن می‌باشد؛ این چراغ زمانی روشن خواهد شد که موتور از روغن کافی برخوردار نباید یا فشار روغن، بیش از حد پایین یا بالا باشد. در صورتی که این چراغ روشن شد، سریعاً خودروی خود را جهت عیب یابی به تعمیرگاه ببرید، مگر آنکه دوره آموزش تعمیر موتور خودرو را دیده باشید.

4. نادیده ‌گرفتن سیستم خنک‌‌ کننده

هر 3 سال یکبار یا هر 48000 کیلومتر، باید مایع خنک کننده موتور ماشین خود را به طور کامل تخلیه و با یک مایع خنک کننده جدید، تعویض نمایید؛ هزینه این عمل به نوع ماشین شما بستگی دارد ولی حداقل هزینه 30 هزار تومان را در پی خواهد داشت.

در صورت عدم تعویض مایع خنک کننده، عمر قطعات موتور کاهش یافته، مایع خنک کننده به خوبی جریان پیدا نمی‌کند و موتور ماشین داغ خواهد کرد و حتی ممکن است کار به تعویض موتور نیز بکشد؛ ولی اگر در زمان مقرر، این مایع را تعویض کنید، می‌توانید مانع بروز هرگونه خرابی در موتور خودرو شوید.

5. ورود بیش‌ از حد آب به داخل موتور

به هنگام رانندگی در طوفان و باران‌های شدید یا عبور از جاده‌هایی با آب زیاد، ممکن است آب به داخل موتور شما نفوذ کرده و به موتور خودرو، آسیب وارد کند؛ در صورتی که میزان آب ورودی به داخل موتور زیاد باشد، آب از مجاری منیفولد ورودی به داخل محفظه‌های احتراق که شمع‌های موتور در آن قرار دارند، خواهد رفت.

با استفاده از آموزش تخصصی تعمیر موتور خودرو در سایت تکنیکار، می‌توانید هر یک از این مشکلات را عیب یابی و رفع نمایید.

 

تماس با تعمیرگاه تکنیک: 02165259636

 

آموزش عیب یابی و تعمیر موتور خودرو

 

آموزش عیب یابی و تعمیر موتور خودرو

 

آموزش تعمیر موتور خودرو شامل عیب یابی مشکل موتور و رفع تخصصی آن می‌باشد:

 آموزش بهترین را عیب یابی موتور خودرو

به صدای موتور خودرو توجه کنید، صدا موتور می‌تواند نشان دهنده سالم یا خراب بودن آن باشد؛ به عنوان مثال، در صورتی که موتور ماشین شما صدای تق تق می‌دهد، ممکن است مشکل از یاتاقان، پیستون یا میل لنگ باشد. در صورتی که به هنگام خاموش کردن ماشین صدای جیغ می‌شنوید، باید بدانید که تسمه تایم ماشین پاره شده و باید تعویض گردد.

در صورتی که دوره‌های آموزش تعمیر موتور خودرو در سایت ما را دیده باشید، می‌توانید تشخیص دهید که آیا صدای موتور تغییر کرده است یا خیر و اینکه این صدا نشان دهنده چه مشکلی می‌باشد.

در برخی از موارد، پس از تعویض شمع‌های خودرو و یا باز کردن راه‌های ورودی هوا به داخل سیلندرها، این امکان وجود دارد که یک جسم خارجی به داخل سیلندرها نفوذ کند، موتور صدای نامتعارفی را تولید خواهد کرد.

یکی دیگر از صداهایی که خبر از عملکرد نادرست موتور دارد، وجود صدای تیک تاک ساعت می‌باشد؛ به هنگام شنیدن این صدا، روغن موتور خودرو را بررسی کنید.

اگر به هنگام رانندگی متوجه شدید که خودرو از شتاب لازم برخوردار نمی‌باشد (به اصطلاح نفس ندارد)، ممکن است که مشکل از صفحه کلاچ یا تنظیم نبودن پیستون‌ها باشد و در صورتی که مشکل از صفحه کلاچ باشد، به هنگام تعویض دنده متوجه خواهید شده که دنده به راحتی جا می‌رود ولی به هنگام رها کردن کلاچ، خودرو از شتاب کافی برخوردار نمی‌باشد؛ از طرفی اگر مشکل از کلاچ نبود، یعنی مشکل از عدم تنظیم پیستون‌ها بوده و نیاز به باز کردن موتور و تنظیم مجدد آن‌ها می‌باشد که ما در دوره آموزشی تعمیر موتور خودرو، نحوه این کار را آموزش داده‌ایم.

بیشتر بخوانید: تعمیر گیربکس اتومات در شهریار

آموزش بهترین راه تعمیر موتور خودرو

 

تعمیر موتور خودرو

 

عوامل مختلفی هستند که می‌توانند باعث بروز مشکلاتی در موتور خودرو شوند و در صورتی که بخواهید خودتان این مشکلات را عیب یابی و تعمیر کنید، باید از دانش فنی بالایی در این زمینه برخوردار باشید؛ برای تعمیر ایرادات تخصصی، نیاز به ابزارهای تخصصی نیز می‌باشد ولی برای تعمیر مشکلات جزئی موتور اینگونه نیست؛ ما در دوره آموزش تعمیر موتور خودرو، به شما بهترین روش‌های عیب یابی و تعمیر موتور خودرو با استفاده از ابزارهای مختلف را آموزش داده‌ایم.

تعمیرگاه تخصصی تکنیک، انواع دوره‌های آموزشی تعمیر موتور خودرو مانند آموزش تعمیر موتور پژو XU7 را برای شما تهیه کرده است تا شما بتوانید دوره مناسب را بر اساس نوع ماشین خود، انتخاب کنید.

نتیجه گیری

تعمیرگاه تکنیکار به عنوان بزرگترین تعمیرگاه خودرو در شهریار و بهترین جلوبندی سازی در شهریار شناخته شده که جدا از ارائه بهترین خدمات تعمیر خودروهای ایرانی و خارجی، انواع دوره‌های تعمیر موتور خودروهای مختلف را برای مشتریان خود، تهیه کرده است. این تعمیرگاه تخصصی، بهترین دوره‌ها را برای شما تهیه کرده تا شما بتوانید خودتان در شرایط اضطراری، موتور خودرو خود را تعمیر کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، توسط شماره زیر با تعمیرگاه تخصصی تکنیک تماس حاصل نمایید.

تماس با تعمیرگاه تکنیک: 02165259636

مقالات مرتبط

دیدگاه
0 نظر تاکنون ارسال شده است