تعمیرگاه خودرو در اندیشه

تعمیرگاه خودرو در اندیشه

مدیر سایت

هر خودرویی با گذر زمان و استفاده زیاد، دچار مشکل خواهد شد و به تعمیر یا تعویض قطعه نیاز پیدا می‌کند و زمانی هم که ماشین دچار مشکل شود، با به نزدیک‌ترین یا معتمدترین تعمیرگاهی که می‌شناسیم، مراجعه می‌کنیم. در این مقاله ما به معرفی یک تعمیرگاه خودرو در اندیشه که مکانیک‌های آن از تبحر و تخصص بسیاری برخوردار هستند، خواهیم پرداخت.

 

تعمیرگاه ماشین در اندیشه

تعمیرگاه ماشین در اندیشه

تعمیرگاه تکنیک به عنوان بهترین تعمیرگاه ماشین در اندیشه شناخته شده و آماده خدمت رسانی به تمام هموطنانی است که به دنبال یک تعمیرگاه در اندیشه هستند. درصورتی که خودروی شما نیاز به تعمیرات تخصصی، تعمیرات جزئی، تعویض روغن، نصب آپشن، تعمیر جلوبندی یا هر یک از خدمات دیگر مانند تعمیر انژکتور، تعمیر سیستم برقی، تعویض لنت ترمز، تعویض صفحه کلاچ و … داشته باشد شما می‌توانید به این تعمیرگاه مراجعه کنید و از خدمات تخصصی مکانیک های حرفه ای این مجموعه بهره‌مند شوید.

تیم متخصص تعمیرگاه تکنیک، آماده پذیرش تمام خودروهایی است که دچار خرابی و مشکل شده‌اند؛ این مهندسان تعمیرگاه تخصصی می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خودرو شما را عیب یابی و تعمیر نمایند.

 

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیر موتور TU5

 

زمان مراجعه به تعمیرگاه خودرو در اندیشه

در صورتی که خودرو شما دچار مشکل شود، توجه نکردن به آن می‌تواند باعث هزینه اضافه در آینده و به خطر افتادن امنیت سرنشینان شود؛ پس زمانی که خودرو شما دچار مشکلی شدن، سریعاً جهت رفع آن به تعمیرگاه خودرو در اندیشه مراجعه کنید، چرا که ممکن است این مشکل، یک مشکل خطرناک باشد:

1.  روشن شدن چراغ چک

روشن شدن چراغ چک

ساده‌ترین موردی که نشان دهنده بروز یک مشکل در خودرو می‌باشد، روشن شدن چراغ چک است؛ زمانی که ECU (واحد کنترل موتور) خودرو، کد خطای ایجاد شده توسط یک سنسور را تشخیص دهد، چراغ چک خودرو، روشن خواهد شد. برای روشن شدن چراغ چک، بیش از 200 کد هشدار احتمالی وجود دارد، پس در صورتی که این چراغ روشن شد، یه یک تعمیرگاه ماشین در اندیشه مراجعه کنید که از تعمیرکاران متخصصی برخوردار باشد و بتوانند به صورت حرفه‌ای، علت روشن شدن این چراغ را تشخیص داده و آن مشکل را رفع کنند.

2. خرابی دینام

دینام به قطعه‌ای در وسیله نقلیه گفته می‌شود که وظیفه آن، روشن نگه داشتن کلیه سیستم‌های الکتریکی، پس از روشن شدن وسیله نقلیه می‌باشد؛ همچنین این قطعه، وظیفه تأمین شارژ باتری ماشین را نیز بر عهده دارد. در صورتی که دینام دچار مشکل شود، در نهایت باعث از بین رفتن انرژی باتری و بروز مشکلات جانبی برای خودرو خواهد شد؛ پس برای اینکه باتری خودرو خالی نشود، در صورت خرابی دینام، سریعاً به تعمیرگاه خودرو در اندیشه مراجعه کنید.

3. جوش آوردن خودرو

جوش آوردن خودرو یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای هر خودرویی پیش آید؛ زمانی که موتور به درستی خنک نشود، با گذر زمان موتور جوش خواهد آمد. جدا از عملکر خراب سیستم خنک کننده، دلایل دیگر مانند نشتی در رادیاتور، خرابی ترموستات، شکستگی پمپ آب، نشتی در سیستم خنک کننده، پارگی و سوراخ شدن شیلنگ‌ها، از کار افتادن فن رادیتار و …، می‌توانند باعث جوش آوردن ماشین شوند.

سلامت سیستم خنک کننده موتور بسیار حائز اهمیت است، در صورتی که خودرو شما جوش آورد، حتماً جهت بررسی و تعمیر سیستم خنک کننده، به تعمیرگاه ماشین در اندیشه مراجعه نمایید.

تماس با تعمیرگاه تکنیک: 02165259636

4. مصرف زیاد سوخت

یکی از مشکلاتی که با خرابی موتور ممکن است با آن مواجه شوید، مصرف زیاد سوخت می‌باشد؛ از طرفی، خرابی شدن بخش‌های مختلف سیستم سوخت رسانی مانند فیلترهای هوا، سنسورهای اکسیژن، سنسورهای مپ، فیلترهای سوخت، عدم تعادل لاستیک یا باد کم، عدم تعویض به موقع روغن‌ها یا مشکل در سیستم تعلیق نیز می‌توانند باعث مصرف زیاد سوخت شوند.

پس در صورتی که نیاز به تعویض فیلترهای خودرو، متعادل کردن لاستیک‌ها یا رفع کثیفی سنسورهای خودرو را داشتید، بهترین و مطمئن‌ترین گزینه، مراجعه به بهترین تعمیرگاه خودرو در اندیشه می‌باشد.

5. صدای جیرجیر و جیغ کشیدن

ترمزهای یک بخش بسیار بسیار ضروری برای خودروها هستند ولی سیستم ترمز خودرو همانند هر قسمت محرک دیگری با گذر زمان، فرسوده خواهد شد؛ در صورتی که هر علامتی نظیر صدای جیر جیر یا جیغ کشیدن (اصطکاک بین لنت‌های خودرو) و نرم شدن پدال ترمز را مشاهده کردید، در اسرع وقت به بهترین تعمیرگاه ماشین در اندیشه مراجعه کنید.

6. خرابی باتری

خرابی باتری خودرو

 

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیر موتور خودرو

 

یکی از شایع‌ترین مشکلات خودروها، خراب شدن باتری آن‌ها می‌باشد؛ اکثر باتری‌ها بین 2 تا 3 سال یا 80 هزار کیلومتر عمر می‌کنند (این میزان بسته به ایرانی یا خارجی بودن باتری، متفاوت خواهد بود)، ولی در بسیاری از موارد علت خرابی باتری، کاهش آمپر یا جریان الکتریکی می‌باشد.

7. ریپ زدن خودرو

یکی دیگر از شایع‌تری مشکلات خودروها، ریپ زدن یا پِت‌پِت کردن خودرو می‌باشد که بسیاری از رانندگان نیز با این مشکل مواجه شده‌اند؛ علت اصلی این مشکل، عملکرد نادرست اجزا سیستم سوخت و احتراق می‌باشد، ولی این مشکل ممکن از به دلایل زیر نیز به وجود آید:

 • وجود مشکل در سیلندرها
 • مناسب نبودن نسبت مخلوط بنزین و هوا
 • گرفتگی مسیر خروج دود
 • خراب بودن مدار جرقه
 • خراب بودن شمع‌ها، وائرها و کوئل
 • تنظیم نبودن موتور

در صورتی که خودرو شما دچار این مشکل شد، جهت جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، سریعاً به تعمیرگاه تکنیک که بهترین تعمیرگاه خودرو ایرانی در اندیشه می‌باشد، مراجعه نمایید.

8. خرابی موتور استارت

همانطور که می‌دانید وظیفه استارت، روشن کردن ماشین می‌باشد؛ در حقیقت، استارت یک موتور الکتریکی بوده که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. در صورتی که سولنوید استارت دچار مشکل شده باشد یا یک خطای الکتریکی در رله استارتر به وجود آید، سیستم استارت دچار مشکل خواهد شد.

بدون استارت، خودرو روشن نخواهد شد و در نتیجه، استفاده‌ای نخواهد داشت؛ پس برای اینکه بتوانید از خودرو خود استفاده کنید، در اولین فرصت به بهترین تعمیرگاه ماشین در اندیشه مراجعه نمایید تا در کمترین زمان ممکن، استارت خودرو شما تعمیر شود.

9. لرزش فرمان

مشکل لرزش فرمان نیز در بسیاری از ماشین‌ها دیده می‌شود؛ چند عامل است که می‌توانند باعث لزرش فرمان به هنگام رانندگی شوند:

 • در صورت لرزش فرمان پس از شروع حرکت، آسیب از یاطاقان چرخ یا اجزای سیستم تعلیق می‌باشد.
 • در صورتی که به هنگام رانندگی با سرعت بالا، فرمان دچار لرزش می‌شود، به طور معمول مشکل از عدم تعادل لاستیک‌ها می‌باشد.
 • در برخی موارد نیز لرزش فرمان را تنها به هنگام فشردن پدال ترمز مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: جلوبندی سازی در شهریار

 

10. دود غیرعادی اگزوز

دود غیر عاادی آبی رنگ

در صورتی که دودی با رنگ غیر معمول از اگزوز خودرو خارج می‌شد، سریعاً جهت رفع آن به تعمیرگاه خودرو در اندیشه مراجعه کنید:

 • دود سیاه
 • دود سفید یا خاکستری
 • دود آبی

شما می‌توانید جهت رفع تمامی مشکلات خود و دریافت بهترین خدمات تعمیراتی، به تعمیرگاه تکنیک که بهترین تعمیرگاه خودرو خارجی در اندیشه است، مراجعه کنید.

نتیجه گیری

اگر خودرو شما دچار مشکل شده، در صورتی که جهت تعمیر آن اقدام نکنید، ممکن است در آینده خرابی بیشتر شود و در نتیجه هزینه‌های تعمیر نیز بیشتر خواهد شد؛ از طرفی هم این خرابی ممکن است که امنیت سرنشیان را به خطر بیاندازد، پس نسبت به هر مشکلی، حتی مشکلات کوچک نیز هوشیا باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت راهنمایی و تعمیر خودرو خود، توسط شماره زیر با تعمیرگاه تخصصی تکنیک در اندیشه، تماس حاصل نمایید.

تماس با تعمیرگاه تکنیک: 02165259636

مقالات مرتبط

دیدگاه
0 نظر تاکنون ارسال شده است