جلوبندی سازی در اندیشه

جلوبندی سازی در اندیشه

مدیر سایت

جلوبندی یکی از مهم‌ترین اجزاء خودروها محسوب می‌شود که از قطعات مختلفی جهت حفظ تعادل به هنگام حرکت یا ثابت ایستادن، تشکیل شده است؛ در صورتی حتی یکی از قطعات جلوبندی دچار مشکل شود، می‌تواند در عملکرد خودرو شما، اختلالاتی را به وجود آورد. در این مقاله ما به معرفی تعمیرگاه تخصصی تکنیک که بزرگترین جلوبندی سازی در اندیشه است، خواهیم پرداخت.

 

جلوبندی خودرو چیست؟

همه افرادی که با خودرو سروکار داشته‌اند، حداقل یکبار کلمه جلوبندی را شنیده‌اند؛ همانطور که از نام آن پیداست، جلوبندی مربوط به قسمت‌های جلویی و زیرین ماشین می‌باشد. جلوبندی و سیستم تعلیق با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند؛ سیستم تعلیق خودرو از کمک فنرها و چرخ‌های عقب خودرو تشکیل شده است ولی جلوبندی ماشین، شامل فرمان و میل فرمان بوده و تنها مختص به بخش جلویی خودرو می‌شود.

یکی دیگر از اجزاء ماشین که شامل جلوبندی نیز می‌شود، زیربندی خودرو می‌باشد، البته بهتر است بدانید که زیربندی و جلوبندی با یکدیگر تفاوت دارند؛ زیربرند در بخش زیرین جلوبندی و سیستم تعلیق قرار داشته و به سیستم تعلیق خودرو پیچ شده و مانع خیس شدن، آسیب دیدن و مشکلات از این قبیل می‌شود.

سیستم‌های تعلیق و جلوبندی ماشین، جزو مهم‌ترین بخش‌ها و قطعات خودرو به شمار می‌روند که باعث حفظ تعادل آن به هنگام حرکت یا ثابت بودن شده و نقش مهمی در سیستم ماشین ایفا می‌‌کنند؛ در صورتی که جلوبندی خودرو شما دچار مشکل شد، باید هرچه سریع‌تر به جلوبندی سازی در اندیشه مراجعه کنید.

 

کاربرد جلوبندی خودرو

همانگونه که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، سیستم جلوبندی ماشین جزو مهم‌ترین اجزاء خودروها به شمار می‌شوند و سلامت آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد؛ سیستم جلوبندی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اکسل
 • بلبرینگ
 • چرخ‌ها و اجزای مربوط به آن
 • رام
 • سگ دست
 • سیبک
 • سیستم تعلیق فنر و کمک فنرها
 • شغال دست
 • طبق‌ها
 • فرمان و میل فرمان
 • میل موج گیر یا میل تعادل

هر یک از این بخش‌ها دارای یک وظیفه خاص مختص به خود هستند؛ این قطعات به نوعی به یکدیگر متصل هستند و در صورتی که یکی از این قطعات دچار مشکل شود، می‌توان روی عملکرد دیگر قطعات، تأثیر منفی بگذارد و باعث اختلال در عملکرد ماشین شود.

در صورتی که هر یک از بخش‌ها جلوبندی خودرویتان دچار مشکل شد، پیش از اینکه خرابی‌های جدی به وجود آید، به بزرگترین جلوبندی سازی در اندیشه مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر گیربکس اتومات در شهریار

 

تماس با تعمیرگاه تکنیک: 02165259636

 

علائم خرابی جلوبندی ماشین

علائم خرابی جلوبندی ماشین

یکی از مهم‌ترین وظایف جلوبندی ماشین‌ها، حفظ تعادل خودروها به هنگام حرکت کردن یا ایستادن می‌باشد؛ به همین دلیل، در صورتی که عملکرد قطعات این بخش دچار مشکل شود، تعادل خودرو به هم خورده و راننده به هنگام رانندگی، دچار مشکلات جدی خواهد شد. علائم مختلفی هستند که نشان از خرابی جلوبندی خودرو دارند که در ادامه به توضیح این علائم خواهیم پرداخت:

 1. هنگامی که سرعت خودرو زیاد باشد، فرمان دچار لرزش خواهد شد که نشان دهنده بالانس نبودن چرخ‌ها یا وجود مشکلاتی در بخش سیبک‌ها می‌باشد.
 2. در صورتی که به هنگام عبور از دست اندازها یک سطح‌های غیر صاف، صداهای غیرعادی‌ای را می‌شنوید، به احتمال زیاد، کمک فنرها و میل تعارف خودرو شما دچار مشکل شده‌اند.
 3. اگر به هنگام دور زدن صدایی شبیه به صدای سوت از چرخ‌های خودرو در می‌آید، بلبرینگ چرخ‌ها خراب شده است.
 4. زمانی که شما فرمان را در یک مسیر مستقیم رها کنید، در صورتی که فرمان طی چند ثانیه به یک سمت بچرخد، جلوبندی خودرو شما دچار مشکل شده است.
 5. آخرین مورد از علائم خرابی جلوبندی، گیج زدن خودرو و منحرف شدن آن به طرفین می‌باشد که این مورد، اصلاً نباید نادیده گرفته شود.

در صورتی که هر یک از علائم بالا را مشاهده کردید، سریعاً به تعمیرگاه تکنیک که بزرگترین و بهترین جلوبندی سازی در اندیشه می‌باشد، مراجعه نمایید.

بزرگترین جلوبندی سازی در اندیشه

بزرگترین جلوبندی سازی در اندیشه

زمانی که به جلوبندی سازی در اندیشه یا در هر منطقه دیگری مراجعه می‌کنید، شخص جلوبندی ساز باید خدمات عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات و اجزای مختلف شامل فنرها، کمک فنرها، بوش، طبق، سیبک، لنت و … را به شما ارائه دهد؛ در صورتی که هر یک از این قطعات دچار خرابی شوند، باید سریعاً به یک جلوبندی ساز ماهر و مجرب مراجعه نمایید.

تعمیرگاه تکنیکار به عنوان یکی از بهترین تعمیرگاه خودرو ایرانی و خارجی در تهران شناخته شده و همچنین به عنوان بزرگترین جلوبندی سازی در اندیشه نیز به شمار می‌رود؛ در صورتی که می‌خواهید جلوبندی خودرو خود را به بهترین نحو و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عیب یابی و تعمیر کنید، حتماً یک سر به این تعمیرگاه خودرو در اندیشه بزنید.

نتیجه گیری

مجموعه تعمیرگاهی تکنیک به عنوان بزرگترین تعمیرگاه، بهترین خدمات جلوبندی سازی در شهریار را به مشتریان ارائه می‌دهد؛ خرابی جلوبندی یک مشکل جدی است که اگر نادیده گرفته شود، هم باعث خرابی بیشتر جلوبندی و حتی به خطر افتادن امنیت سرنشینان خواهد شد.

تعمیرگاه تکنیک می‌تواند جلوبندی خودرو شما را در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو، عیب یابی و تعمیر کند؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر، توسط شماره زیر با این جلوبندی سازی در اندیشه تماس حاصل نمایید.

تماس با تعمیرگاه تکنیک: 02165259636

مقالات مرتبط

دیدگاه
0 نظر تاکنون ارسال شده است